pondělí, 17 listopad 2014 00:00

Pražská show Slovince Gramatika klepe na dveře

Written by  Tz

Lucerna Music Bar se pomalu připravuje na dlouho očekávanou show slovinského DJ a producenta, který si říká Gramatik. Právě včera odstartovalo jeho evropské turné s výmluvným názvem „Leave Your Mark”. Na něm jej doprovází dvojice amerických umělců Russ Liquid a Gibbz. Svou osobitou show přivezou do Česka poprvé 17. listopadu.

Gramatik, vlastním jménem Denis Jašarević, pochází ze slovinského Portorože, ale žije a tvoří v New Yorku. Od prvního vystoupení v roce 2009 nabral jeho život pořádné obrátky – letos v létě dokázal vyprodat koncertní haly v Evropě i Americe, založil vlastní label a nedávno získal prestižní nominaci na cenu EMA 2014 v kategorii Best Adria Act.

Do Evropy zamíří Slovinec letos podruhé a vedle starších věcí představí i své poslední album „The Age of Reason”, jehož název je inspirován myšlenkou amerického komika George Carlina. Ten při jednom ze svých stand-upů prohlásil, že dosáhl „věku rozumu” (anglicky „the age of reason”). Podobně jako Carlin chce Gramatik prostřednictvím své hudby fanoušky dovést k onomu „věku rozumu”, který je jakýmsi životním milníkem, momentem, kdy je člověk schopen orientovat se ve společnosti plné iracionality a zažitých polopravd.
 
Gramatik je také známý pro svůj neotřelý přístup k samotnému hudebnímu odvětví – vlastním labelem Lowtemp, který nedávno spustil, propaguje volné sdílení hudebních souborů. Kdokoli si tak může jedním kliknutím stáhnout umělcovu kompletní diskografii zdarma. Možná právě tím si Gramatik získal srdce svých fanoušků, kteří si místo desek kupují právě vstupenky na jeho koncerty.
 
Pod labelem Lowtemp jsou podepsáni i Gibbz a Russ Liquid, kteří se v Praze bezpochyby postarají o nezapomenutelný start. Máme se na co těšit. Už 17. listopadu v Lucerna Music Baru.


Vstupenky: GoOut http://bit.ly/1wY7xhK nebo Ticketpro http://bit.ly/1A3csU8

 

 

FB link:

 

The Age of Reason (Full Album) - http://youtu.be/jfwwxnDmNk4

SoundCloud: https://soundcloud.com/gramatik
 

 http://beatlife.cz/images/logo_hlavicka_inv.png     HOME   Hudba   Kultura   Lifestyle   Rozhovory