středa, 18 květen 2011 19:07

Rozhovor: Sharkass Featured

Written by  Darf

A máme tu rozhovor se Sharkass. Pro ty, kteří ji neznají, tak ve zkratce je to jedna z mála holek co se věnuje Freestylu a je v něm natolik dobrá, že je brána mezi českou freestylovou špičku.Ahoj Šárko, jak se ti daří?
Ahoj, díky za optání, mám se celkem fajn, ale samozřejmě může být líp.

Většina lidí tě zná především z freestylu, jak jsi se k tomu dostala a jak vzpomínáš na battle night 11, kterou jsi tehdá vyhrála, a vlastně poprvé jsi se dostala do povědomí těchto posluchačů ?
No já ani nevím, viděla jsem nějaká videa, celkem mě to zaujalo, tak jsem si řekla, že bych to mohla taky zkusit, i když jsem tam moc dívek neviděla. No a tak jsem to s kluky tady od nás trénovala, a poprvé to pak zkusila zrovna na téhle soutěži, vlastně jediným mým cílem byla tahle soutěž, nečekala jsem, že se zadaří, ale zadařilo, a jsem moc ráda, protože mě to nakoplo zkoušet to v rapu dál. Mám to tak nějak vryté ve vzpomínkách, ale nevracím se k tomu, bylo ještě hodně battlů, které mě dovedly tam, kde jsem dnes.

Co považuješ za svoje největší úspěchy ve freestylu?
Freestyly v rádiu Spin, Hiphop stagi, ty Battle nighty (naposledy finále) .. a tak dále, já ani nevím, je to pro mě spíše o pocitech a atmosféře, nejde o slávu, o úspěchy..

Jaký je tvůj názor na Česko-Slovenskou freestylovou scenu? Hodně lidí říká, že po odchodu většině legendárních freestylerů už to není ono, jak to vidíš ty?
Pro mě byl legendární Freestyler pouze Rest, sice už odešel, ale za to je tu hodně talentovaných lidí, kteří to určitě v tom freestylu dotáhnou také daleko a budou pořád zlepšovat už takhle dobrou kvalitu naší freestylové scény.

Máš nějaké hudební vzory?
Mám ráda třeba Kenny Arkanu, Ciaru, ale ne jen lidi z oblasti hip hopu. Poslouchám spíš pop nebo něco takového..

Ti co tě znají si nemohou nevšimnout, že mimo freestylu máš na kontě už několik skladeb, chystáš nějaké album ?
Album zatím nechystám, tolik fanoušků zase nemám, a přišlo by mi trapné dělat album, když se pořád v té hudbě hledám.
Myslím, že už začínám uvažovat jako profesionální umělec, hehe. Jeslti se někdy rozhodnu nějaké udělat, určitě dám vědět na své stránce bandzone.cz/sharkass, ale jak říkám, zatím ne, hodně začátečníků v oblasti hudby už to sice zkusilo, ale výsledek nebyl určitě tak dobrý, než kdyby počkali.

Co já vím, tak není moc vídané, aby battlovaly i holky, vidíš v tom nějakou výhodu nebo naopak nevýhodu? nebo tyhle věci neřešíš? Pro tvého soupeře to přecejenom musí být trošku stresující, když si pomyslí, že ho holka roznáší na kopytech.

Tak má to spíše víc nevýhod než výhod. Holka je na podiu nápadnější, více lidí si ji všimne a je to takové docela neobvyklé.
Navíc má jemnější hlas, tak musí do mikrofonu více řvát, aby ji bylo slyšet. Ale zase hodně klukům se líbí pyšnit se rapperkou, co takhle válčí s klukama, nejspíš záleží na tom, jak to dotyčný vnímá…

Máš nějaké koníčky kromě freestylu?
Ráda třeba sportuju, chodím ven s kamarády, baví mě všechno možný

Jaký máš názor na českou rapovou scénu, nebo máš raději Slovenskou ?
Upřímně obě tyhle scény moc nevyhledávám, mám radši Ameriku. Obě scény mají pro mě dobré a špatné interprety, tudíž to nemůžu tak dobře porovnat. Z české scény mě baví třeba ten Rest, ze slovenské pak zase DNA.

Kde tě můžem v nejbližší době vidět/ slyšet?
Například 3.6 na hiphopové akci v Praze Mad Circus, budu tam battlovat s Matheusem.
Budu ráda, když se přijdete podívat.

Jak jsi přišla zrovna na přezdívku sharkass?
To můj bratranec Lukáš, hledali jsme nějakou vtipnou přezdívku, no a v rodině mi říkají Šarkés, takže už to bylo pak jasný

My ti děkujem za rozhovor, přejem mnoho dalších úspěchů a na závěr něco, co by jsi vzkázala svým fandům a čtenářům beatlife.cz ?
Děkuju moc za podporu !
Tak snad zase někdy, pa

  

sharkass na bandzone

 

přečteno: {hits}782{/hits} krát

Read 7354 times
http://beatlife.cz/images/logo_hlavicka_inv.png     HOME   Hudba   Kultura   Lifestyle   Rozhovory