pondělí, 11 srpen 2008 09:12

Rozhovor: Fosco Alma Featured

Written by Dalších pár odpovědí na mé otázky mi věnoval hradecký rapper Fosco Alma, kterého známe ze skupiny Maat. Maat nedávno vydali album „ALL-IN“. A tak bylo o čem povídat.

Zdravím tě Fosco, jak se ti teď daří?
Taky tě zdravim a hlavně taky zdravim všechny čtenáře, který to teď čtou! Daří se dobře, je teď nasmlouvanejch hodně koncertů, což je velký plus, ale do toho mám zkouškový na vejšce, takže občas musim zmizet ze světa hudby a něčemu se přiučit, hehe.

Skupina ve které působíš MAAT vydala své nedávné album ALL-IN. Co říkali lidi na tuto desku?
Téměř všechny ohlasy jsou pozitivní a lidem se tahle deska hodně líbí a cení jí. Takže my jsme spokojení a můžeme se posunout zase o etapu dál a pracovat na dalším materiálu, na kterym teda už pracujeme, ale nechceme tim zatím lidem motat hlavu. Chceme aby si pořádně naposlouchali All-in.

Kolik kusů CD’s se prodalo?

V předprodeji jsme jich prodali asi 150 a pak na krámech, na e-shopech a na koncertech taky, takže sme někde za 300 kusama.

A co třeba videoklip, bude nějaký ke skladbě z již zmiňovaného alba?
Chtěli bychom natočit spoustu videoklipů ke skladbách z nový desky, ale museli jsme vybrat jen něco, protože bychom to samozřejmě časově nezvládali, takže horký kandidáti na natáčení jsou dvě pecky a to sice „Máš na to“ a „Je nás víc“. Pokud zbyde nějakej prostor, tak určitě natočíme další, ale tyhle upřednostňujeme.

Chystáte nějaké tour, pokud ano, prozradíš nějaká konkrétní místa?
Tour jako takovou zařízenou nemáme, ale promotéři bookujou MAAT hodně, takže se určitě uvidíme ve spoustě městech.

Máš nějaký vytipovaný místo, kde rád vystupuješ?
Určitě to jsou Skořenice u Chocně, kde sme teď v lednu odehráli, podle mě, náš nejlepší koncert a lidi si to maximálně užili, takže tam se rozhodně těšim znova a pak samozřejmě v mim městě Hradci Králové, kde lidi supportujou svoji oblíbenou domácí kapelu MAAT.

Působíš jako raper i jako producent. Jak to všechno stíháš?

Jak kdy. V poslední době, když mám chvíli tak prostě skládám hudbu, takže se mi to pak nashromáždí a v tu chvíli odsunuju produkci na druhou kolej a zas jen píšu, takže to tak nějak zdravě střídám.

Máš nějaké jiné zájmy krom hudby?
No, abych se přiznal, tak snad už asi ne. Hudba naprosto vyplnila celej muj kreativní život, takže se věnuju jen hudbě. Je to pár let zpět co sem skejtoval a to byla taková moje druhá vášeň, ale nakonec sem na to nějak už neměl čas a začal sem se věnovat na plno hudbě.

Jak vzniklo jméno Fosco Alma?
Vzniklo tak nějak účelově. Prostě sem si jeden den sednul ke slovníku a vybíral slova co mě bavila, nakonec sem v různejch jazycích hledal spojení „temná duše“, protože sem v tý době byl nějak moc myšlenkama undergroundově založenej, no a nakonec to vylezlo myslim v italštině nebo španělštině jako Fosco Alma. Znělo to a tak sem to začal používat.

Pracuješ už na nějakých dalších projektech?
Pracujeme už na materiálu na novou desku, už pro ní máme i název a výjde zase někdy na podzim 2011, ale zatím tim nechceme moc lidem motat hlavu a nechat je, aby si dositosti užili All-in. Máme už i nahraný nový singl k nový desce, na který budeme někdy na jaře točit videoklip a je to fakt morda a těšim se až to lidi uslyšej. Do tý doby máme v plánu pustit nějaký samostatný audiosingly a jeden singl s Jamesem Colem, na kterej budeme s největší pravděpodobností právě taky točit videoklip. Takže práce je jako vždy víc než dost:-)

Jak hodnotíš českou,slovenskou scénu po roce 2010?
No je to v prdeli. Opakuju to ve všech rozhovorech. Ale myslim tim v prdeli ze strany lidí. Interpreti se v poslední době podle mě ukázali v tom nejlepšim světle a vyšlo spoustu výbornejch desek, ale lidi v poslední době na všechno jen nadávaj, všechno je podle nich špatně a na hovno a nikdo se jim nezavděčí. Tohle musí přestat, jinak scéna půjde uplně do hoven. Prodej Cds je každym rokem menší, v poslední době mi i příjde, že lidi přestali chodit na rapový akce. Proč? Já ti nevim. Ale kdybych měl mluvit konkrétně o fans MAAT, tak ti sou zlatí a vychvaluju je všude kudy chodim, vážně si jich všech vážim. Ale bohužel to je jen zlomek všech fans rapu, takže to nestačí na pozvednutí hodnoty celý scény. Já se rozhodl dělat hudbu pro tyhle vděčný lidi, který maj rádi kvalitní hudbu a supportujou jí a pevně doufám, že se to od nich postupně naučí víc a víc lidí a vrátí se zpátky podpora scény, která tady byla dřív. Je to taky částečně způsobený tím, že každej druhej frajer má svoji krů a prostě přece nebude cenit někoho, kdo to dělá 10x dýl než on a má skills o kterejch se mu ani ve snu nezdálo, takže timhle se celá republika roztrhala na tisíc mini-lokálních-scén a bude těžký to všechno zase stmelit. Já bych jen všem chtěl říct, ať se vyserou na předsudky, odhoděj svoje mega-ego a začnou hudbu poslouchat srdcem.

Co si slibuješ naopak od roku 2011 ?
Z naší strany spoustu kvalitní hudby a dál pokračovat v boji za zlepšení úrovně český scény. Cejtim, že rok 2011 bude lepší než rok 2010.

Byl jsi i ve Wichově skladbě ,,Grizlly“,ve kterém byli největší flow rideři Cz a Sk scény.Jaký si z toho měl pocit, když jsi dostal nabídku se do ní zapojit i ty?
Samozřejmě sem měl radost, když mi Máňa zavolal, jestli do toho taky nepujdem. Byla pro mě čest bejt v jeho remixu.

Já ti děkuju za tvůj čas.Přeju ti hodně úspěchů ať už se to týká hudby ,nebo osobního života.Teď máš prostor vzkázat něco, na co jsem se třeba nezeptal.
Já děkuju tobě za prostor pro moje názory a jen bych všem vzkázal ať podporujou svoje oblíbený interprety v roce 2011 dvakrát tolik co v roce 2010. A samozřejmě zdravim všechny naše fans a děkuju jim za obrovskej support MAAT!

 

 

Read 4454 times
http://beatlife.cz/images/logo_hlavicka_inv.png     HOME   Hudba   Kultura   Lifestyle   Rozhovory