pátek, 04 březen 2011 15:45

Letem světem českou taneční scénou - Dynamic (Brno) Featured

Written by  katka.dance

Taneční skupina Dynamic vznikla v roce 1992 pod vedením Evici Šedové. V prvních letech své existence tato taneční škola pořádala spíše kurzy společenských tanců, plesy a fungovala po názvem Taneční studio 6.

Kolem roku 2000 se začala určitá skupina tanečníků této školy zajímat o street dance a začaly tak vznikat první složky, zaměřené výhradně na tyto taneční styly (street dance byl v Dynamicu od počátku spojován se jménem Adam Šeda). Dynamic se postupně rozrostl z malé skupiny na největší taneční školu v Brně. Dynamic dnes netancuje jen street dance, ale má pod sebou i různé taneční a cvičební kurzy (společenské tance, zumba, aerobic, apod).

Taneční složka, která se street dance aktivně věnuje a jezdí po battlech se jmenuje Dynamic Dancers. Nejuznávanější tanečníci z Dynamicu jsou především Marta Zemanová, Barbora Tomášková (Bunny), Ondra Švec, Dominik Hašek (Domino), Lucia Krausová, Nikol Fišarová, Ondřej Rohleder (Rohlík), atd.

V Dynamicu začínala a také učila jedna z nejlepších českých tanečnic Sabina Škodová. Mezi největší úspěchy Dynamicu můžeme zahrnout například 1.místo na Dance Floor Attacku 2009 a 2.místo v roce 2011. Dále také několik titulů z mistrovství ČR v hip hop/street dance formacích, titul Mistři ČR Beat Street 2010, Mistři ČR Hype a spoustu individuálních úspěchů na battlech. Dynamic také jako jedna z prvních skupin v ČR začala zvát zahraniční tanečníky – především Byrona z Francie, který výrazně ovlivnil a posunul taneční styl dynamických tanečníků.

Další zajímavosti o Dynamicu se dozvíš na jejich webových stránkách tsdynamic.cz.

 

 

 

 


 

Read 4923 times
http://beatlife.cz/images/logo_hlavicka_inv.png     HOME   Hudba   Kultura   Lifestyle   Rozhovory