čtvrtek, 03 březen 2011 15:24

Letem světem českou taneční scénou - Beat Up (Brno) Featured

Written by  katka.dance

Beat Up byl jednou z vůbec prvních crew v ČR, která se hned po svém vzniku zaměřovala výhradně na taneční styly streetdance. V této skupině začínala obrovská spousta tanečníků, kteří později založili své vlastní skupiny a vydali se svou cestou.

Vznik skupiny je datován na rok 1993, kdy vzniklo Beat up trio (Fidli, Seki a Hana Štoudková), v roce 1995 se skupina rozrostla o další členy a začala tak její dlouholetá taneční kariéra, která pokračuje dodnes. Beat Up postupně rozšířil své působiště z Brna do dalších měst – Ostravy a Zlína.

Mezi nejznámější Beat Upácké osobnosti patří Fidli (Martin Fiedler), Luigi (Petr Purč), Zizoe (Zuzana Veselá), Purpur, Siňor, Trisha, Monika Bársyonová, Hanka Křepelková, Dawe Polák a spousta dalších. Z Beat Upu pochází také známé tanečnice Mickeyna Pospíšilová a Tess Lempartová.

Beat Up stojí za organizací spoustu prestižních street dance akcí – např. Beat Street Brno (MČR ve street dance choreografiích + spousta battlů) a především je organizátorem nejprestižnějšího street dance meetingu na světě, kterým je Street Dance Kemp, ten se bude konat letos už po osmé v Jedovnicích u Brna. Díky Beat Upu se tak čeští tanečníci mohli přímo u nás učit od takových tanečních hvězd jako je Henry Link, Terry Brooklyn, Yoshie, Hiro, Ambra Suci, Alex Bulon, Lilou, Poppin Pete, P-Lock a mnoho dalších.

Do největších Beat Upáckých úspěchů můžeme zahrnout 1.místo na Beat Streetu 2009 v kategorii junioři a děti, 6-tinásobné mistovství ČR Hip Hop choreografie, dále Mistři ČR Battle team 2008, titul Taneční skupina roku 2009 a v neposlední řadě také každoroční účast na Dance Floor Attacku. Spoustu dalších informací o Beat Upu se dozvíte na jejich stránkách: www.beatup.cz.

 


 

zdroje informací: beatup.cz, sdkeurope.com

Read 3731 times
http://beatlife.cz/images/logo_hlavicka_inv.png     HOME   Hudba   Kultura   Lifestyle   Rozhovory