čtvrtek, 03 březen 2011 11:55

Letem světem českou taneční scénou - Alyaschca crew (Olomouc) Featured

Written by  katka.dance

Alyaschca crew vznikla na konci roku 2004 pod taktovkou 3 tanečníků – LayDeeho, Blabla Dejva a Alči. Alča s LayDeem začínali v brněnském Beat Upu a Blabla Dejv v olomouckém Rytmusu. Aylaschca se od většiny českých známých skupin liší především tím, že nemá jednotlivé taneční složky obsazené začínajícími tanečníky, ale pouze pár členů (8), kteří se věnují konkrétním tanečním stylům. Patří mezi ně LayDee (Láďa Kabát), Alča Bělešová, Adam Klempár, Tequila (Zuzka Marešová), Filos (Filip Obšil), Kája Hejlová, Eliss Spáčilová a Půůů (Michal Kudela).

Mezi bývalé AC tanečníky patří například Janča Jelínková nebo David Zapletal (BlaBla Dejv). Alyachca stála od roku 2005 za organizací jednoho z nejuznávanějších českých battlů – Druhé šance, která proběhla letos v říjnu naposledy. Na pozvání této skupiny zavítali do ČR takové taneční legendy jako Joseph Go, Caleaf Cellers, Didier, Rabah, Buddha Stretch nebo dokonce zakladatel lockingu – Don Campbell. V minulosti měla Aylaschca na starosti i jiné akce – například AMC battle, Battle 4 Dancers nebo Style 2 Skillz. V současné době chystá Alyaschca společně s Hollywood Starz nový battle s názvem Chance 2 Honor (2.4.2011 v Kojetíně).

AC tanečníci jezdi po battlech nejen v rámci ČR, ale snaží se získat cenné zkušenosti i na zahraničních soutěžích jako je třeba Funkin Stylez, Juste Debout, Soul Expression, Roots, Flavourama, atd. Alyaschca má jakožto skupina, která se battlů účastní snad každý víkend obrovské množství úspěchů – vyjmenuji alespoň pár z poslední doby: 1.místo v lockin´ battlu na poslední Druhé šanci (Alča a Luďa), 2x 1.místo na Glamour battlu (Filos – house i hip hop), Alča, Adam a Filos v osmičce nejlepších houserů na letošní rakouské Flavouramě, Adam a Filos – 1.místo na Tancom proti rasizmu 4, samozřejmě také každoroční účást v semifinále Dance Floor Attacku a spoustu, spoustu dalších menších i větších úspěchů.

Více info o AC se můžete dozvědět na jejich oficálním webu: www.alyaschcacrew.com.

  

 

zdroj informací: oficiální web www.alyaschcacrew.com a Facebook (Alyaschca crew)

Read 3312 times
http://beatlife.cz/images/logo_hlavicka_inv.png     HOME   Hudba   Kultura   Lifestyle   Rozhovory